Waldemar Dziki: w mieszkaniu reżysera
Mieszkał w Kanadzie, USA i Wielkiej Brytanii, ma też za sobą kilkuletnią przygodę z Afryką. Teraz reżyser Waldemar Dziki pracuje w Polsce i na Ukrainie, a w Hiszpanii remontuje dom z XVIII wieku. Na chwilę zatrzymał się w warszawskim mieszkaniu, przystanku pomiędzy podróżami. Sfotografował je sam - specjalnie dla Czterech Kątów.
Wystrój wnętrz. W KUCHNI mają miejsce kulinarne eksperymenty i długie nocne spotkania z przyjaciółmi. Sterylność lakierowanych na wysoki połysk białych szafek przełamują drewniane dodatki, takie jak postarzone winiarki (uchwyty na butelki) czy deski do krojenia nakładane na blat z corianu.
Autorami projektu mieszkania Waldemara Dzikiego są Marta Eljasiak (miłośniczka dekoracyjnego detalu, dziennikarka i podróżniczka) i Mirosław Gronowski (designer, znawca trendów, pomysłodawca oryginalnych rozwiązań) z pracowni Beautiful Minds (www.piekneumysly.pl)
Waldemar Dziki. Reżyser, scenarzysta, producent filmowy. Twórca ?W pustyni i w puszczy?, ?Ajlawju?, ?Pitbulla?. Jeden z pierwszych niezależnych producentów filmowych w Polsce. W życiu zawodowym nie boi się nowych wyzwań, nawet tych najtrudniejszych. Przez osiem lat zarządzał stacjami telewizyjnymi (najpierw w Polsce, a następnie na Ukrainie) jako generalny dyrektor grupy mediowej TRK Ukraina. Obecnie w Warszawie, Kijowie i Londynie buduje międzynarodową firmę produkcyjną. Prywatnie - zapalony podróżnik, fotograf i kucharz amator.
Wystrój wnętrz. W SYPIALNI królują dodatki w stylu vintage. Jednym z nich jest piękny stary gobelin, pamiątka po mojej babci. Zamiast szafek nocnych - lśniące skórzane kufry. O azjatyckich podróżach przypomina mi ręcznie malowana drewniana skrzynia ustawiona przed łóżkiem.
Wystrój wnętrz. MIEJSCE DO PRACY to mieszanka stylów - stoi tu prosty stół z egzotycznego drewna mango i stare krzesło. Maszyna do pisania z lat trzydziestych XX wieku miała być jedynie dekoracją, ale okazało się, że nadal działa. Dumnie prezentuje się obok nowoczesnego sprzętu, czasem konkurując z drukarką.
Wystrój wnętrz. ŚNIEŻNOBIAŁY BLAT WYSPY równie dobrze sprawdza się w roli stołu, jak i miejsca na okazjonalne dekoracje.
Wystrój wnętrz. NAD WOLNO STOJĄCĄ WANNĄ z baterią podłogową są zamocowane indyjskie półki z drewna mango. Z podświetlanego sufitu zwiesza się dekoracyjny kryształowy żyrandol.
Wystrój wnętrz. ŚCIANA W PRZEDPOKOJU została oklejona tapetą inspirowaną twórczością Leonarda da Vinci. Kolaż z grafik i notatek tego artysty wykonała firma Art Of Wall według mojego projektu. Całość wieńczy roleta przedstawiająca człowieka witruwiańskiego, podwieszona za przesuwanymi szklanymi drzwiami prowadzącymi do łazienki.
Wystrój wnętrz. ŁAZIENKA to właściwie przestronny pokój kąpielowy wykończony ciepłym macedońskim kamieniem. Szklane drzwi zostały ujęte w dekoracyjną ramę w złotym kolorze (u góry widać zwiniętą roletę). Serwantka kupiona w sklepie ze starociami znakomicie sprawdza się jako łazienkowa szafka.
Ozdoby. Rękawice bokserskie, które reżyser dostał od Witalija Kliczki, przypominają mu życiową dewizę pięściarza - wszystko jest możliwe.
Ozdoby. Metalowe figurki całującej się pary pochodzą ze sklepiku w Rzymie. Główki z magnesem trudno jest rozdzielić.
Wystrój wnętrz. W POKOJU DZIENNYM chłodny metal zestawiono z ciepłym starym drewnem. ?Loftowe? oświetlenie współgra z metalowym regałem i ramami, w które zostały oprawione reprodukcje fragmentów obrazów Caravaggia. Meble wypoczynkowe w białych pokrowcach wtapiają się w tło. Na podłodze - bambus.
Ozdoby. Kawiarka z limitowanej serii Nespresso i duży ceramiczny kubek. Reżyser nie wyobraża sobie dnia bez ulubionej kawy.
Ozdoby. Stara francuska kamera to prezent urodzinowy. Przypomina artyście, że w życiu warto robić to, co się naprawdę lubi.
Źródło: CZTERY KĄTY
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz